Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Msze i Orszaki Trzech Króli w regionie

Zdjęcie aktualności Msze i Orszaki Trzech Króli w regionie fot. diecejza.pl

6 stycznia kosciół obchodzi Uroczystość Objawienia Pańskiego. Znamy ją bardziej pod nazwą Święta Trzech Króli. Jest to jedna z najstarszych kościelnych uroczystości - wspomina sie ją już w II wieku, natomiast na stałe obchodzi się ją od wieku V.

Mówił Proboszcz Parafii pw. Św. Wojciecha w Wągrowcu ks. Tomasz Kruszelnicki.

Wspomniana parafia poinformowała, że msze św. , z obrzędem błogosławieństwa kredy i kadzidła, sprawowane będą według porządku niedzielnego. Tego dnia, po mszy św. o godz. 15.00, odbędzie się koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu Kapeli Góralskiej Hora, . Wspomniany zespół wystąpi również z repertuarem kolędowym w Parafii Wniebowzięcia NMP w Wągrowcu o 19.00. W Uroczystość Trzech Króli Parafia pw. św. Jakuba Apostoła w Wągrowcu zaprasza na koncert kolęd miejscowego chóru na mszy św. o godz. 12.30 oraz po celebracji, a msze odbywają się wg porzadku niedzielnego. W parafii pw. Bł. Michała Kozala w Wągrowcu Orszak Trzech Króli przejdzie na mszy św. o 12.15.

Parafia w Gołańczy- o 11:30 odbędzie się msza św., która będzie połączona z Orszakiem Trzech Króli, który przejdzie wokół kościoła, gdzie będą niespodzianki dla dzieci. W Parafii w Mieścisku Orszak wyruszy spod plebanii o godz. 15.30 i przejdzie do świątyni.

W Parafii w Skokach msze św. odbywają się według porządku niedzielnego - poświęcenie kredy i kadzidła będą miały miejsce na zakończenie każdej z nich. Jak co roku będzie można zabrać kredę i kadzidło do domu, ofiary przy tym składane, przeznaczane są na cele charytatywne.

Ze względu na pandemię, podobnie jak w ubiegłym roku, w Kłecku odbędzie się Rodzinny Spacer Orszakowy – przy krzyżu na Glinkach, na placu targowym i na Rynku. Spacer rozpocznie się o godz. 14.30. Każdy król wyposaży swój orszak w korony koloru swego królestwa. Św. Rodzinie gościny udzielą zwierzęta na placu, przy sklepie, na Ul. Dworcowej tzw. Bunkier, a tam już spacerujący będą mieli wspólne kolędowanie oraz coś ciepłego do picia i słodki poczęstunek.

W Parafii pw. św. Michała Archanioła w Kcyni na mszach św. będzie  miało miejsce poświęcenie kadzidła i wody. Po mszy świętej o 11.30  wyruszy Orszak Trzech Króli.


W Sanktuarium Krzyża Świętego w Kcyni w ramach uroczystości Trzech  Króli o godz. 17.30 odbędzie się msza w intencji Braci Kurkowego  Bractwa Strzeleckiego i ich rodzin.


W Żninie, w Parafii pw. Najświętszej Marii Panny Królowej Polski   Orszak zbierze się na Placu Wolności o 15.00, a następnie przejszie do  kościoła na wspólne kolędowanie.


W Parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Mogilnie podczas Mszy św.  o 10.30 wystąpią dzieci z Ogniska Misyjnego. Ofiary składane po Mszy  św. zostaną przeznaczone na dzieci z Azji Środkowej.  Jak co roku,  parafia zaprasza też na jasełka w sali kina „Wawrzyn” w Mogilnie o  13.00. Wystąpią chórzyści z Parafialnego Chórku „Gloria”. Wstęp wolny.  Konieczne będą paszporty covidowe.


Parafia Św. Jakuba Apostoła i Kościół Rzymskokatolicki pw. św Faustyny  w Mogilnie zapraszają na Orszak Trzech Króli, kóry wyruszy o godz.  15.00 sprzed pomnika na Rynku i podąży do Klasztoru, gdzie nastąpi  złożenie darów i kolędowanie.

(Alicja Tylkowska)