Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Muzeum Regionalne w Wągrowcu ogłosiło XVII Międzywojewódzki Konkurs „Sztuka Ludowa Pałuk”

Zdjęcie aktualności Muzeum Regionalne w Wągrowcu ogłosiło XVII Międzywojewódzki Konkurs „Sztuka Ludowa Pałuk” fot. Maciej Januchowski

Popularyzacja i ocalenie od zapomnienia tradycyjnej sztuki ludowej Pałuk, to główny cel konkursu ogłoszonego przez Muzeum Regionalne w Wągrowcu. Dodatkowo dzięki konkursowym zmaganiom, będzie to zachęta dla najmłodszego pokolenia Pałuczan do zapoznania się z twórczością z zakresu różnorodnych dziedzin i wzorów sztuki regionu, z którego pochodzą i stworzenie indywidualnych dzieł.

Mówiła Wiesława Gruchała, kustosz do spraw etnografii w Muzeum Regionalnym w Wągrowcu.

Konkurs przeprowadzany jest w szkołach podstawowych i szkołach ponadpodstawowych oraz instytucjach kultury (muzea, domy kultury, biblioteki) na terenie Pałuk. Uczestnicy konkursu wykonują prace charakterystyczne dla regionu pałuckiego. Oceny prac w obu kategoriach dokona jury powołane przez organizatorów. Najciekawsze prace we wszystkich kategoriach zostaną uhonorowane nagrodami ufundowanymi przez organizatorów i współorganizatorów. Jury przyzna również wyróżnienia dla nauczycieli bądź opiekunów, którzy przygotują uczniów na konkurs. Ogłoszenie wyników konkursu oraz otwarcie wystawy z nagrodzonych prac odbędzie się 19 grudnia o godzinie 15.00 w Muzeum Regionalnym w Wągrowcu. Wszelkie informacje dotyczące konkursu są dostępne na stronie internetowej muzeum: opatowka.pl, na profilu facebookowym placówki. Można również osobiście odwiedzić muzeum lub skontaktować się telefonicznie.

(Alicja Tylkowska)