Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Na czele hokejowej superligowej tabeli jest WKS Grunwald Poznań

Zdjęcie aktualności Na czele hokejowej superligowej tabeli jest WKS Grunwald Poznań fot. WRFM

Na czele hokejowej superligowej tabeli jest WKS Grunwald Poznań. W czterech meczach zgromadził 12 punktów. Ostatnie spotkanie z Bałagany Rustico Łubianka zakończyło się zwycięstwem lidera 12:0.


W fotelu wicelidera zasiada Pomorzanin Toruń z dwoma punktami straty. Ta drużyna okazała się lepsza od piątego w rankingu LKS Rogowo. Wygrała rezultatem 5:4 prowadząc do przerwy 2:0. Gole dla Rogowa strzelili: Eryk Bembenek (2), Przemysław Bernard, Maksymilian Koperski.


KS AZS AWF Poznań jest na trzecim miejscu. W czwartym meczu wygrał 8:3 z UKH Start 1954 Gniezno, który lokuje się na szóstej pozycji z jednym punktem w dorobku. Gole dla Startu zdobyli Gracjan Jarzyński oraz dwa Maciej Wejerowski.


Warta Poznań pokonała Stellę Gniezno 10:1, dlatego zamieniła się miejscami z Rogowem. Gole strzelili: Waldemar Rataj (5), Michał Wachowiak (3), a po jednym Tomasz Wachowiak i Maciej Walkowiak.


W pierwszej lidze doskonale spisuje się AZS Politechnika Poznańska, która prowadzi w tabeli. Ostatni mecz ze Stęszewem wygrała 10:2. Trzy zwycięstwa ma również wicelider, czyli LKS Gąsawa. Ten zespół pokonał Polonię Jastrowie aż 21:1.

(Cezary Kucharski)