Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

„Na spotkanie kultur” w Obornikach o kulturze niemieckiej

Zdjęcie aktualności „Na spotkanie kultur” w Obornikach o kulturze niemieckiej fot. WRFM

Obornicki Ośrodek Kultury regularnie przygotowuje cykl spotkań pod hasłem „Na spotkanie kultur”. Jubileuszowy, ponieważ dziesiąty rok funkcjonowania jest tematycznie związany z naszymi zachodnimi sąsiadami zza Odry.

Mówił Adam Krasicki, dyrektor OOK.


Tegoroczną wisienką na przysłowiowym torcie była rozmowa dyrektora Adama Krasickiego ze Steffenem Mullerem, czyli niemieckim aktorem, pisarzem i kabareciarzem. Było o czym dyskutować, ponieważ obydwaj są prawdziwymi ekspertami w kulturowych tematach. Na światło dzienne wyciągali to co różni i łączy nasze narody. Ciekawy był dialog z Adamem Malińskim, tamtejszym prekursorem polsko-niemieckiej nie tylko kulturalnej współpracy.
Oborniccy aktywiści odwiedzali i odwiedzają Luchow-Dannenberg. Niemieccy czynią tak samo. Ciekawostką jest niewątpliwie fakt że któryś z niemieckich włodarzy Luchow urodził się w Poznaniu natomiast obornicki w Essen.


Gośćmi wieczoru byli między innymi wicemarszałek Wojciech Jankowiak, niemiecki redaktor Bernd Bruno Meyer, czy pianistka Joanna Nowak. Pojawił się również lekarz społecznik i właściciel dworku w Brdowie (gmina Gołańcz) Marek Daniel.


Poczęstunek przygotowali uczniowie Zespoły Szkół w Objezierzu.

(Cezary Kucharski)