Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Największa wągrowiecka inwestycja, czyli budowa ulicy Konwaliowej dobiegła końca

Zdjęcie aktualności Największa wągrowiecka inwestycja, czyli budowa ulicy Konwaliowej dobiegła końca fot. WRFM

Największa wągrowiecka inwestycja zainicjowana przez radnych Danutę Strzelecką-Purczyńską i Andrzeja Reissa, czyli budowa ulicy Konwaliowej dobiegła końca. Przypomnijmy, że za przyjęciem zadania do realizacji głosowało trzynastu radnych, czterech było przeciwnych, a pozostali wstrzymali się od głosu
Prace budowlane wykonała wyłoniona w drodze przetargu miejscowa firma BIMEX za około 3,8 miliona złotych brutto. Z miejskiej kasy wyasygnowano niewiele ponad dwa, resztę wyłożyła spółka Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji.


Jeszcze dwa lata temu były na Konwaliowej były kałuże wody. Teraz jest długa na 650 metrów i szeroka na pięć i pół jezdnia. Pojawił się 76 metrowy łącznik w kierunku ulicy Leśnej. Są chodniki, zjazdy na posesje, zatoki oraz miejsca parkingowe. Przebudowano starą i dobudowano nową sieć kanalizacyjną. Jest nowa kanalizacja deszczowa. Są także odwodnienia ulic. Pojawiła się zieleń, która w ramach projektu będzie utrzymywana przez dwa lata od chwili końcowego odbioru robót.


Warto pamiętać, że w ubiegłym roku na tej jednej z najdłuższych w mieście ulic zamontowano lampy ledowe.

(Cezary Kucharski)