Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Nakielskie Bractwo Kurkowe pw. Św. Jerzego zorganizowało zawody strzeleckie

Zdjęcie aktualności Nakielskie Bractwo Kurkowe pw. Św. Jerzego zorganizowało zawody strzeleckie fot. WRFM

Nakielskie Bractwo Kurkowe pw. Św. Jerzego zorganizowało zawody strzeleckie. Bracia walczyli o tytuł Króla Okręgu Bydgoskiego. Został nim brat Roman Jabłoński. Mirosław Chudzik z Kcyni zajął drugie miejsce, Arkadiusz Giese (Wyrzysk) trzecie. Królem zielonoświątkowym został Adam Mogiełka natomiast trzeciomajowym Mariusz Komorski.


Wstrzelaniu do tarczy burmistrza Nakła nad Notecią Magdalena Chudzik z kcyńskiego bractwa była druga. Tak samo dobrze wypadła strzelając do tarczy bufetowej. Adam Mogiełka był trzeci.
Mariusz Tymborski (Nakło) zajął drugie miejsce w strzelaniu do tarczy fundacyjnej. Mirosław Chudzik (KBS Kcynia) zabrał do domu tarczę historyczną. Był drugi strzelając do tarczy brackiej. Jego kolega Tomasz Wojciechowski zajął trzecią lokatę strzelając do tarczy ustępującego króla.


W gronie braci strzelających z pistoletu Piotr Frączak i Grzegorz Zych zajęli odpowiednio drugie oraz trzecie miejsce. Obydwaj reprezentują bractwo z Piechcina. Ich kolega Czesław Michalski był drugi do tarczy seniorów. Do kura najcelniej strzelał Tomasz Rogacki z Nakła.


Obecni byli król i prezes zjednoczenia KBS RP, wojewoda kujawsko-pomorski oraz bracia z Niemiec. Nie zabrakło starosty nakielskiego i burmistrza miasta.

(Cezary Kucharski)