Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Nowe rondo niedaleko bazaru w Wągrowcu może zostać nazwane na cześć Hipolita Cegielskiego

Zdjęcie aktualności Nowe rondo niedaleko bazaru w Wągrowcu może zostać nazwane na cześć Hipolita Cegielskiego fot. Wikipedia

Niedawno wybudowane na skrzyżowaniu ulic Lipowej i Kasprowicza niedaleko bazarku w Wagrowcu rondo może nosić imię Hipolita Cegielskiego. Projekt uchwały, która ma być analizowana na grudniowej sesji złożył eks burmistrz Jakubowego Grodu Krzysztof Poszwa. Koszt realizacji zadania jest stosunkowo niewielki, ponieważ tysiąc złotych.


Radny motywował swój pomysł usprawnieniem korzystania z sieci wągrowieckich dróg poprzez nadanie konkretnej nazwy. Jego zdaniem pomoże to lokalizować charakterystyczne punkty w rejonie ronda.


Projekt spodobał się członkom komisji rozwoju miasta. Jej przewodnicząca Alicja Trytt podała do wiadomości na jednym z portali społecznościowych, że inicjatywa byłego włodarza jest dobra. Poza tym nazwa kojarzona jest z uwarunkowaniami historycznymi.


Podobnego zdania jest komisja budżetowa. Ustami przewodniczącej Joanny Kramer Neumann wyraziła słowa poparcia między innymi, dlatego że w pobliżu ronda mieściła się filia Zakładów Przemysłu Metalowego Hipolita Cegielskiego. Pracowało tam dużo wągrowczan.


Pozytywnie zaopiniowała projekt uchwały Agnieszka Budka, czyli radca prawny urzędu miejskiego. Decydujący głos będą mieli radni.

(Cezary Kucharski)