Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Noworodkowy oddział szpitala powiatowego w Wągrowcu otrzymał nowoczesny inkubator

Zdjęcie aktualności Noworodkowy oddział szpitala powiatowego w Wągrowcu otrzymał nowoczesny inkubator fot. ZOZ Wągrowiec

Noworodkowy oddział szpitala powiatowego w Wągrowcu otrzymał nowoczesny inkubator zamknięty. Został sfinansowany z pieniędzy przekazanych przez starostwo powiatowe.


Urządzenie przeznaczone jest do intensywnej opieki neonatologicznej, czyli nad zdrowymi lub podejrzewanymi o nieprawidłowy rozwój dziećmi. W tym wągrowieckim przypadku chodzi o wcześniaki i noworodki o wadze mniejszej niż dwa kilogramy.


Inkubator wyposażono w opcje przydatne dla personelu medycznego. Dostęp do dziecka jest możliwy z każdej strony. Regulacja wysokości odbywa się elektrycznie i wyjątkowo cicho. Kosz na materiały do pielęgnacji jest duży, a półka na akcesoria obrotowa. Zamontowano uchwyt na kroplówkę i dodatkową półkę. Jest także system automatycznego osuszania modułu wilgotności. Urządzenie dokonuje pomiarów temperatury, wagi oraz saturacji. Ma kamerę przekazującą obraz na duży ekran, co umożliwia obserwację z daleka. Wszystkie dane są zapisywane w pamięci urządzenia.

(Cezary Kucharski)