Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Nowy wykonawca modernizacji wągrowieckiego szpitala wchodzi na plac budowy

Zdjęcie aktualności Nowy wykonawca modernizacji wągrowieckiego szpitala wchodzi na plac budowy fot. WRFM

Rozbudowę i modernizację głównego budynku wągrowieckiego szpitala powiatowego do grudnia 2021 roku dokończy poznańskie konsorcjum firm. W związku z tym radni powiatowi zaakceptowali decyzję, że wydatki na ten cel wzrosną o 6,2 miliona złotych. Podjęta uchwała aprobuje finalne zwiększenie nakładów finansowych związanych z dostosowaniem szpitala do wymaganych standardów do 26 milionów. Jednocześnie szpital otrzyma w tym roku dodatkowo prawie dwa miliony złotych z przeznaczeniem na wyposażenie i sprzęt. Pieniądze są zabezpieczone i wprowadzone do Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Wągrowieckiego na lata 2020 – 2032.


W ubiegłym tygodniu przekazano dyrektorowi Zespołu Opieki Zdrowotnej Przemysławowi Buremu odpowiednią umowę. Do jego rąk trafiły poza tym kosztorysy ofert, gwarancja ubezpieczeniowa, a także harmonogram robót budowlanych. Posiedzenie rady budowy zaplanowano na najbliższą środę. Wtedy zostanie przekazany wykonawcy plac budowy.


Ten planuje rozpocząć prace budowlane od nowo dobudowanej części budynku. Ukończone zostaną murowane i stalowe konstrukcje. Do końca listopada wykonana będzie elewacja.


Konsorcjum ma duże doświadczenie w realizacji zadań na rzecz ochrony zdrowia. Jego dziełem jest nowy budynek szpitala powiatowego w Mogilnie, kompleksowa modernizacja budynku kliniki kardiologii bydgoskiego Szpitala Uniwersyteckiego, czy bloku operacyjnego i sterylizatorni wojskowego szpitala w Wałczu.

(Cezary Kucharski)