Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

O włos od tragedii w Wągrowcu. Zatruty alkoholem 16-latek trafił na SOR

Zdjęcie aktualności O włos od tragedii w Wągrowcu. Zatruty alkoholem 16-latek trafił na SOR fot. WRFM

16-latek, który zatruł się alkoholem trafił na Szpitalny Oddział Ratunkowy w Wągrowcu. Razem ze swoim kolegą w sobotni wieczór postanowili uczcić rozpoczęcie ferii zimowych mocniejszymi trunkami. Policja otrzymała informację o tym, że przy garażach w okolicy torowiska przy ulicy Janowieckiej leży nastolatek. Kiedy sytuacją zainteresował się przechodzący z psem mężczyzna drugi z nastolatków uciekł.

- Mężczyzna pozbierał nastolatka, pomógł mu dotrzeć do pobliskiego bloku, powiadomił służby dzwoniąc na numer alarmowy 112. Przybyli na miejsce policjanci ustalili tożsamość nastolatka z posiadanej przez niego legitymacji szkolnej, po chwili na miejsce przybyła załoga karetki pogotowia, która zabrała półprzytomnego chłopaka na Szpitalny Oddział Ratunkowy w Wągrowcu. - poinformował Dominik Zieliński z wągrowieckiej policji.

Z ustaleń mundurowych wynika, że nastolatkom udało sie kupić w jednym z osiedlowych sklepów wódkę i popołudniu zaczęli ją pić. Dokumentacja Policji z przeprowadzonych czynności przesłana zostanie do Wydziału Rodzinnego i Nieletnich Sądu Rejonowego w Wągrowcu. Sprawa sprzedaży alkoholu będzie przedmiotem dalszych ustaleń policjantów w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa, za które grozi kara grzywny.

(Maciej Januchowski)