Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Obwodnica Rogoźna będzie budowana przy udziale środków z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg

Zdjęcie aktualności Obwodnica Rogoźna będzie budowana przy udziale środków z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg fot. WUW Poznań

Obwodnica Rogoźna będzie budowana przy udziale środków z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Jest to jedna z trzech takich inwestycji w Wielkopolsce, które zostały objęte dofinansowaniem. Dwie pozostałe to obwodnice w Szamotułach i Kościanie. W ubiegłym tygodniu podpis pod umowami złożył sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury Rafał Weber. Podczas podpisania dokumentu obecny był również wojewoda wielkopolski Michał Zieliński.

Mówił Rafał Weber.

Wojewoda Michał Zieliński wskazywał na potrzebę inwestycji w Rogoźnie ze względu na zniszczenia jakie powoduje ruch ciężarowy w mieście.

Łącznie na budowę zadań zgłoszonych przez Zarząd Województwa Wielkopolskiego przeznaczono z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg 128 600 000 zł. Na budowę obwodnicy Rogoźna w ciągu drogi wojewódzkiej nr 241 samorząd województwa wielkopolskiego otrzymał dofinansowanie w wysokości 48,7 mln zł, przy całkowitej wartości zadania wynoszącej 97,3 mln zł. Obwodnica będzie miała około 7 km długości, a planowany termin oddania jej do użytkowania to IV kwartał 2025 roku. Projekt zakłada obejście miasta Rogoźno po północnej stronie miasta. Obwodnica kończy się na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 11 z drogą powiatową nr 1352P skrzyżowaniem typu rondo.

(Maciej Januchowski)