Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Obywatelskiego ujęcia nietrzeźwego kierowcy dokonało dwoje mieszkańców gminy Barcin

Obywatelskiego ujęcia nietrzeźwego kierowcy dokonało dwoje mieszkańców gminy Barcin. Do zdarzenia doszło w sobotę. około godz. 17.30 dyżurny żnińskiej komendy Policji otrzymał zgłoszenie o obywatelskim ujęciu mężczyzn, który kierował samochodem osobowym będąc prawdopodobnie pod działaniem alkoholu.

Na miejsce natychmiast zostali skierowani funkcjonariusze. W rezultacie pojętych czynności ustalili, że 39-letni mieszkaniec powiatu mogileńskiego jechał bardzo wolno środkiem jezdni. Świadkowie pojechali za nim. Mężczyzna zatrzymał się najpierw na środku  drogi, a potem zjechał na pobocze. Wówczas mieszkańcy gminy Barcin zajechali mu drogę uniemożliwiając dalszą jazdę i wezwali patrol Policji. Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości kierowcy alkomatem. Okazało się, że ma w organizmie ponad trzy promile alkoholu.  

Na dodatek mieszkaniec powiatu mogileńskiego nie ma prawa jazdy, gdyż zostało mu wcześniej odebrane. O jego dalszym losie zadecyduje sąd. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi wysoka grzywna, kara pozbawienia wolności do lat 2 oraz wieloletni zakaz prowadzenia pojazdów.  

(KPP Żnin)