Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Odbyły się warsztaty detektywistyczne dla uczniów 4 szkół z gminy Margonin

Zdjęcie aktualności Odbyły się warsztaty detektywistyczne dla uczniów 4 szkół z gminy Margonin fot. WRFM

Warsztaty detektywistyczne wymyślili pracownicy miejskiej biblioteki publicznej w Margoninie aby zainteresować środowisko. To element projektu pod nazwą „Czytelnik na tropie" realizowanego w ramach programu „Partnerstwo dla książki". Ponad siedemnastotysięczne dofinansowanie pochodzi z pieniędzy dzielonych przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, a pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Mówiła Ewa Zamiar, dyrektor biblioteki.

Od kwietnia akcja obejmuje zajęcia warsztatowe w czterech gminach (Margonin, Próchnowo, Radwanki oraz Lipiny). Tam odbyły się spotkania z autorem książek kryminalnych, przygodowych dla dzieci oraz animatorem kultury Dariuszem Rekoszem.
Organizatorzy zaprosili znaną postać z dziedziny sport, czyli byłego trenera piłkarskiej kadry Antoniego Piechniczka. Świat filmu i teatru reprezentowała popularna „babka” z serialu Ranczo to znaczy aktorka Grażyna Zielińska . Trzecie spotkanie zaplanowano ze znaną postacią z branży kulinarnej Ewą Wachowicz. Nie odbyło się, ale w zamian pojawi się w październiku znany aktor Marian Dziędziel.
Dotychczas frekwencja na zajęciach i spotkaniach dopisała. Organizatorzy mają nadzieję, że do końca roku, kiedy to projekt musi zostać zamknięty, będzie jeszcze lepsza.

(Cezary Kucharski)