Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Odwołane pociągi, kolejarze na L4. Związkowcy z Polregio zapowiadają strajk generalny na 16 maja

Zdjęcie aktualności Odwołane pociągi, kolejarze na L4. Związkowcy z Polregio zapowiadają strajk generalny na 16 maja fot. WRFM

Spółka Polregio odwołała niektóre pociągi na terenie województw kujawsko-pomorskiego oraz wielkopolskiego. Powodem zmian w rozkładzie są "trwające utrudnienia w realizacji procesu przewozowego" - podano na stronie kolejowego przewoźnika pasażerskiego. W ubiegłym tygodniu związkowcy ogłosili pogotowie strajkowe w spółce Polregio, ale już teraz część kolejarzy bierze urlopy lub idzie na L4.

Na wielu połączaniach organizowana jest zastępcza komunikacja autobusowa, jednak np. Na linii Poznań – Gniezno - Mogilno – Inowrocław tylko w ciągu trzech ostatnich dni odwołano 15 kursów. W wielu przypadkach są to pociągi, którymi mieszkający na tej trasie dojeżdżają koleją do pracy. We wszystkich zakładach spółki Polregio, poza centralą, 16 maja tego roku zostanie przeprowadzony strajk generalny - poinformował w czwartkowym komunikacie Międzyzakładowy Komitet Strajkowy w Polregio.

(Maciej Januchowski)