Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Ogłoszono ranking placówek oświatowych w kategorii „Zwolnieni z Teorii”

Zdjęcie aktualności Ogłoszono ranking placówek oświatowych w kategorii „Zwolnieni z Teorii” fot. WRFM

Ogłoszono ranking placówek oświatowych w kategorii „Zwolnieni z Teorii”. Zamiast ocen maturalnych analizuje on aktywność społeczną i przedsiębiorcze podejście do życia uczniów poprzez przygotowany przez nich projekt typu warsztaty, zajęcia taneczne, czy bieg charytatywny.


Zespół Szkół Powszechnych w Damasławku zajął dziesiąte miejsce w skali Wielkopolski. Technikum przy tymże zespole uplasowało się na 107 pozycji w kraju na około trzysta szkół średnich wspierających rozwój kompetencji pro informacyjnych. Pracą grupy uczniów kierowała polonistka Anna Kasperkowiak. Zapewniła, że za rok jej uczniowie planują uplasować się w pierwszej dwudziestce. Współpracował z nią informatyk Maciej Danieluk, pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury i sponsorzy.


W najlepszej piątce rankingu jest Liceum Ogólnokształcące Sióstr Urszulanek w Pniewach. Poznańskie siódme im. Adama Mickiewicza oraz drugie im. Generałowej Zamoyskiej i Heleny Modrzejewskiej zajęły szesnastą i siedemnastą pozycję. Technikum Budowlane z Bydgoszczy jest 59. Pierwsze Liceum Ogólnokształcące w Szamotułach sklasyfikowano na 220 pozycji. Trzecie liceum z Ostrowa Wielkopolskiego zajęło 268 miejsce. Wielkopolskę reprezentowało 28 szkół, a Kujawsko-Pomorskie piętnaście.


Tegoroczna edycja zgromadziła 289 szkół ponadpodstawowych, czyli dwa razy więcej niż ubiegłoroczna. Wicepremier Jadwiga Emilewicz podczas czerwcowej gali podsumowującej pogratulowała wszystkim uczestnikom projektu. Szkoły sklasyfikowane w rankingu nazwała najbardziej innowacyjnymi w Polsce i realizującymi zajęcia ponadobowiązkowe. Na takie placówki uczniowie powinni zwrócić szczególną uwagę. Tam nauczą się współpracować, zarządzać swoim czasem i pieniędzmi, czy rozwiązywać problemy.

(Cezary Kucharski)