Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Ogólnopolski sukces mieszkanki powiatu wągrowieckiego. Wyśpiewała sobie występ w Hanowerze

Zdjęcie aktualności Ogólnopolski sukces mieszkanki powiatu wągrowieckiego. Wyśpiewała sobie występ w Hanowerze fot. WRFM

Emilia Lehmann - uczennica Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Pawłowie Żońskim odniosła wielki sukces podczas Pierwszego Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki dziecięcej i Młodzieżowej on-line pod tytułem „Z piosenką na ustach”.

Dziewczyna zajęła pierwsze miejsce w tym konkursie. Wykonała ona piosenki „Jaka róża, taki cierń”, z repertuaru Edyty Geppert oraz piosenkę Agnieszki Osieckiej. „Nie zabijaj mnie powoli”. Zgłoszenia w związku z obecnym stanem epidemicznym w Polsce odbywały się przez internet. Następnie, również w formie zdalnej, odbyła się narada jury. Jego członkowie byli pod wrażeniem umiejętności wokalnych mieszkanki regionu. 11 osobowe jury z Polski, Belgii i Niemiec nagrodziło dziewczynę zaproszeniem na Festiwal Polonijny „Dźwięki, które łączą” do Hanoweru, w listopadzie lub grudniu bieżącego roku.

Emilka należy  do Zespołu Folklorystycznego Pałuckie Smyki działającego przy Gminnym Ośrodku Kultury w Łeknie, z którym  wielokrotnie występuje podczas oficjalnych uroczystości gminnych.

(Maciej Januchowski)