Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Okoliczne wielkopolskie powiaty zyskały dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych

Zdjęcie aktualności Okoliczne wielkopolskie powiaty zyskały dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych fot. WRFM

Województwo Wielkopolskie w silnej obsadzie znalazło się na liście jednostek samorządowych, które dostaną pieniądze z rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Wojewoda wielkopolski zarekomendował wnioski o wartości ponad 246 milionów złotych. Kwota dofinansowania to blisko 123 miliony.


W powiecie złotowskim, gminie Okonek powstanie gminny system zaopatrzenia w wodę. Tarnówka dostanie wielofunkcyjne boisko. W Wyszynach gmina Budzyń będzie przebudowany ciąg komunikacyjno-drogowy.


Chodzież wyłoży środki dla szpitala powiatowego. Ponadto zostanie przebudowany ciąg komunikacyjno-drogowy w budzyńskich Wyszynach.
W powiecie obornickim Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej zakupi stoły operacyjne i aparat do znieczuleń. Miasto Oborniki kompleksowo zmodernizuje i powiększy osprzęt wizyjnego monitoringu. Samorządowcy z gminy Ryczywół utwardzą teren przed budynkiem urzędu.


W Rogożnie zaadoptowane zostaną kolejne pomieszczenia na potrzeby klasopracowni w Szkole Podstawowej im. Olimpijczyków Polskich.
Jednak najwięcej, ponieważ 34 miliony trafi do Poznania na remont obiektu Klubu Sportowego Warty. Zaplanowano budowę zadaszonej trybuny z zapleczem, hali szermierczej, gimnastycznej i kortów tenisowych.

(Cezary Kucharski)