Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Osoby ze znacznym stopniem niepełnosprawności mogą liczyć na darmową fizjoterapię domową

Zdjęcie aktualności Osoby ze znacznym stopniem niepełnosprawności mogą liczyć na darmową fizjoterapię domową fot. WRFM

Wielkopolskie Centrum Fizjoterapii zaprasza pacjentów z orzeczeniem o znacznym stopniu niepełnosprawności (I grupa) na bezpłatną fizjoterapię domową, czyli realizowaną w domu u pacjenta. Zabiegi finansowane są przez NFZ, a realizowane w wielu powiatach wielkopolskich, w tym Obornikach, Wągrowcu i Gnieźnie.

O tym, jacy pacjenci będą mogli poddać się zabiegom mówi dyrektor Wielkopolskiego Centrum Fizjoterapii, dr. Mateusz Romanowski.

Usługi świadczone są przede wszystkim u osób ze znacznym stopniem niepełnosprawności. Pacjenci otrzymują do 80 dni rehabilitacji w danym roku kalendarzowym, a świadczenie obejmuje konsultację wstępną i końcową z fizjoterapeutą oraz ustalenie indywidualnego planu rehabilitacji i także porady dotyczące higieny pracy i dnia codziennego. Do rejestracji konieczne jest e-skierowanie od lekarza rodzinnego i innego lekarza specjalisty i numer PIN skierowania. Okres oczekiwania na fizjoterapię, to obecnie czas od 2 do 3 miesięcy. Więcej szczegółów można szukać na stronie wielkopolskiecentrumfizjoterapii.pl

(Alicja Tylkowska)