Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Oszust, który ukradł wągrowczance blisko 40 tysięcy złotych został złapany

Zdjęcie aktualności Oszust, który ukradł wągrowczance blisko 40 tysięcy złotych został złapany fot. WRFM

Oszust, który ukradł wągrowczance blisko 40 tysięcy złotych został złapany. Policjantom udało się namierzyć mężczyznę w ciągu 24 godzin. Niestety jak się okazało, zrabowanych pieniędzy 62-latek już nie posiadał. Nie jest to jednak jedyne zdarzenie, które miało miejsce w ostatnim czasie i w którym brał udział zatrzymany. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że na początku lipca w Gnieźnie doszło do podobnego oszustwa. Wówczas pokrzywdzony utracił 10 tysięcy złotych. Analiza pozyskanych dowodów dała podstawę policjantom do łączenia zatrzymanego mężczyzny również z tamtym zdarzeniem.

Sprawa jest rozwojowa, policjanci nie wykluczają dalszych zatrzymań, w konsekwencji odzyskania utraconego przez osoby pokrzywdzone mienia.

Podejrzany usłyszał zarzuty oszustw metodą na „wnuczka” na terenie Wągrowca i Gniezna. Zgromadzony materiał dowodowy dał podstawę Prokuratorowi Rejonowemu do złożenie wniosku o tymczasowe aresztowanie. Sad zastosował środek zapobiegawczy w postaci 3 miesięcy aresztu. Podejrzanemu o to przestępstwo grozi kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

(opr. M. Januchowski, źródło: KPP Wągrowiec)