Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Otwarto oddział onkologii dziecięcej w Klinice Onkologii, Hematologii i Transplantologii Pediatrycznej w Poznaniu

Zdjęcie aktualności Otwarto oddział onkologii dziecięcej w Klinice Onkologii, Hematologii i Transplantologii Pediatrycznej w Poznaniu Konferencja prasowa dotycząca otwarcia kliniki w Poznaniu | fot. Maciej Januchowski

Z końcem października otwarto oddział onkologii dziecięcej w Klinice Onkologii, Hematologii i Transplantologii Pediatrycznej w Szpitalu Klinicznym im. Karola Jonschera w Poznaniu. Pierwsi pacjenci są już na nim leczeni. W sumie to 48 dzieci. Nowo wybudowany pawilon powstawał długo. Od pomysłu do końca realizacji zadania minęło 10 lat. Jak mówi Michał Pawłowski, bezpośrednio zaangażowany w budowę nie było łatwo.

Poznańska klinika zapewni kompleksowe wsparcie terapeutyczne nie tylko starszym dzieciom, ale również noworodkom, które od pierwszych swoich dni muszą zmagać się z chorobą nowotworową. Wśród zaangażowanych w budowę nowego pawilonu kliniki był profesor doktor habilitowany Jacek Wachowiak, który jest kierownikiem Kliniki Onkologii, Hematologii i Transplantologii Pediatrycznej.

Zebranie potrzebnych pieniędzy na start projektu nie byłoby możliwe, gdyby nie pomoc Fundacji DKSM.

Mówiła Ewa Magnucka-Bowkiewicz, prezes Fundacji DKMS.

W nowej klinice znalazły się sale jedno- i dwuosobowe. Jest też całodobowe zaplecze dla rodziców małych pacjentów. Ponadto zadbano o pracownię rehabilitacji, aptekę leku cytostatycznego czy pracownię patomorfologii. Jak przyznają medycy pracujący na co dzień w nowym pawilonie warunki pracy przypominają wreszcie te z XXI wieku.

(Maciej Januchowski)