Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Piłkarze Szkółki Piłkarskiej Goool Wągrowiec zajęli drugie miejsce w ogólnopolskim turnieju Arka Summer Cup

Zdjęcie aktualności Piłkarze Szkółki Piłkarskiej Goool Wągrowiec zajęli drugie miejsce w ogólnopolskim turnieju Arka Summer Cup fot. Pixabay

Młodzi piłkarze Szkółki Piłkarskiej Goool Wągrowiec zajęli drugie miejsce w ogólnopolskim turnieju Arka Summer Cup, który odbył się w Gdyni. Podopieczni Łukasza Mendla odnieśli tym większy sukces, że Jakub Stangel został wybrany najlepszym bramkarzem imprezy. Zważywszy na wyjątkowo mocną obsadę zawodów należą się słowa uznania dla jego umiejętności.


W meczach grupowych Goool 3:1 pokonał Sztorm Kosakowo, a Chojnika Jelenia Góra 1:0. Dwa remisy 1:1 padły w rywalizacji z Arkonią Szczecin oraz Cracovią Kraków. W półfinale wągrowczanie wygrali z Lechią Gdańsk po serii rzutów karnych. W wielkim finale na głównym stadionie Arki musieli uznać wyższość Królewskich Płock. Z tą drużyną w eliminacjach zremisowali 2:2. W turnieju walczyły 24 zespoły jedenastolatków i młodszych piłkarzy.


Do Gdyni pojechały dziewięciolatki Gooola. Były bliskie awansu do strefy najlepszych ekip. W decydującym pojedynku przegrały 2:1 z Lechią Gdańsk, która zajęła drugą lokatę w klasyfikacji generalnej. Ostatecznie uplasowali się w przedziale od 13 do 17 miejsca.

Goool: Jakub Stangel, Piotr Szamkuć, Mateusz Mentecki, Wojtek Niewiadomy, Bartek Jagielski, Kacper Ciesiołka, Miłosz Rusiewicz, Brajan Smoliński, Gabriel Krenke, Michalina Szymańska.

(Cezary Kucharski)