Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Plac budowy i rozbudowy szpitala powiatowego w Wągrowcu został przekazany nowemu wykonawcy

Zdjęcie aktualności Plac budowy i rozbudowy szpitala powiatowego w Wągrowcu został przekazany nowemu wykonawcy Zdjęcie ilustracyjne | fot. WRFM

Plac budowy i rozbudowy szpitala powiatowego w Wągrowcu został przekazany nowemu wykonawcy. To Konsorcjum, którego liderem jest podpoznańska firma Wegner. Pierwsze posiedzenie rady budowy odbyło się pod koniec października ubiegłego roku, ale wcześniej przedstawiciele wykonawcy przedłożyli dyrektorowi Zespołu Opieki Zdrowotnej Przemysławowi Buremu kosztorysy ofertowe, gwarancję ubezpieczeniową oraz harmonogram prac budowlanych.

Mówił Damian Najder, kierownik budowy.

Jak poinformował Wasze Radio FM szef budowy prace powinny zostać zakończone w tym roku chociaż przez co najmniej miesiąc jego ludzie musieli nadrabiać zaległości po poprzednim wykonawcy. Aktualnie opóźnień na budowie niema jednak sytuacja pandemiczna może coś zmienić na gorsze. W ciągu najbliższych tygodni zostaną wzmocnione stropy budynku. Będą zamontowane dachowe świetliki i ewakuacyjne klapy dymowe. Zaplanowano kolejne prace rozbiórkowe. Na placu budowy znajduje się nieprzerwanie około 50 ludzi z możliwością powiększenia obsady.

Jako ocenia sytuację dyrektor Przemysław Bury?

Przypomnijmy, że inwestycja powinna zostać zrealizowana w kwietniu 2019 roku. Dokończenie zadania wymagało zwiększenia przez radnych powiatowych nakładów finansowych o mniej więcej sześć milionów złotych. W efekcie koszt rozbudowy sięga już 26 milionów.

(Cezary Kucharski)