Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Planowany remont krajowej „11-stki” na odcinku od Rożnowa do Parkowa dojedzie do skutku

Zdjęcie aktualności Planowany remont krajowej „11-stki” na odcinku od Rożnowa do Parkowa dojedzie do skutku fot. WRFM

Planowany remont drogi krajowej numer jedenaście na jedenastokilometrowym odcinku z Parkowa w gminie Rogoźno do Rożnowa (gmina Oborniki) już niedługo dojdzie do skutku. Dwunastego lipca podpisano niezbędne dokumenty i plac budowy został przekazany wykonawcy.


Zarząd Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oddał wykonanie zadania w ręce firmy Pol-Dróg z Drawska Pomorskiego. Ta musi zakończyć wszelkie roboty w ciągu 130 dni. Otrzyma za to ponad dziesięć milionów złotych brutto.


W ramach robót budowlanych wykonane będzie frezowanie i remont cząstkowy nawierzchni, wymiana podbudowy bitumicznej oraz oznakowań.


Dobra wiadomość dla mieszkańców gminy Rogoźno jest taka, że generalna dyrekcja dróg krajowych podpisała również umowę na remont odcinka jedenastki łączącego miejscowości Rudę i Parkowo. To zadanie wykona firma Colas Polska za ponad 4,7 miliona złotych brutto ze 110 dniowym terminem wykonalności.
Co dla mieszkańców gminy Rogoźno oznacza ukończenie remontu? Mówi Łukasz Zaranek, przewodniczący rady.Place budów zostały już przekazane wykonawcom. Kierowcy jadący nad morze mogą napotkać utrudnienia, czyli ruch wahadłowy, ograniczenie prędkości, zakaz wyprzedzania lub czasowe zamknięcie ruchu.

(Cezary Kucharski)