Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Pływacki sukces Jakuba Muszyńskiego z Wągrowca

Zdjęcie aktualności Pływacki sukces Jakuba Muszyńskiego z Wągrowca fot. WRFM

Pływacki sukces w młodzieżowej kategorii odniósł Jakub Muszyński z Wągrowca. Dziewiętnastolatek wywalczył w Olsztynie indywidualnie brązowy medal podczas mistrzostw Polski w pływaniu długodystansowym na otwartych wodach. Pokonał dystans dziesięciu kilometrów. Ponadto popłynął w sztafecie swojego nowego klubu, czyli MKS Astorii Bydgoszcz. Na dystansie trzy razy 1 250 metrów zdobył z kolegami złoty medal.

Wągrowczanin jest wielokrotnym finalistą krajowych mistrzostw na basenach 25 oraz 50 metrowych. W dorobku ma mistrzostwo Wielkopolski oraz województwa Kujawsko-pomorskiego. W ubiegłym roku pływał w finale krajowego czempionatu na wodach otwartych.
Muszyński zaczął szkolenie w wągrowieckim klubie MKS Lider u trenera Grzegorza Lewandowskiego, kiedy skończył sześć lat. Po pięciu latach przeniósł się do Nielby Wągrowiec. Jego trenerami byli wtedy Agnieszka i Jacek Świostek. Pływał także dla MKP Wągrowiec pod okiem tego samego trenera.