Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Podczas majówki doszło do kilku wypadków w regionie

Zdjęcie aktualności Podczas majówki doszło do kilku wypadków w regionie fot. WRFM

Podczas majówki doszło do kilku wypadków w regionie. 1 maja ok. godz. 13:52 dyżurny Stanowiska Kierowania straży pożarnej w Mogilnie otrzymał zgłoszenie o czołowym uderzeniu w drzewo samochodu osobowego w Jeziorkach w gminie Strzelno. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano samochód osobowy w przydrożnym rowie. Osoby podróżujące (mężczyzna i kobieta) były już poza pojazdem. Kobieta wymagała opieki medycznej. Okazało się, że nie musi zostać odwieziona do szpitala.

Z kolei w poniedziałek w Wiśniewku w gminie Damasławek doszło do wypadku z udziałem quada. Młody mężczyzna, który kierował pojazdem wypadł z drogi i uderzył w drzewo. Poszkodowanego kierowce zabrało Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. Jak informuje portal Okno na Wągrowiec „Według świadków tego zdarzenia kierowca był bez kasku”.

Również w poniedziałek doszło do zderzenia trzech osobówek na wągrowieckiej Osadzie na skrzyżowaniu ulic Bobrownickiej z Leśną. Świadkowie zdarzenia zeznali, ze jedno z aut nie zatrzymało się przed znakiem „STOP” . W wyniku wypadku jeden z pojazdów na prywatną posesję niszcząc po drodze znak drogowy i drewniany płot.

W powiecie nakielskim „Majówka” na drogach minęła spokojnie, nie doszło do żadnego wypadku drogowego. Zgłoszono 10 niegroźnych kolizji, w których nikt nie został ranny. Zatrzymano jednego kierowcę, który wsiadł za kierownicę w stanie nietrzeźwości i jednego, który prowadził pojazd w stanie po użyciu alkoholu.

(Maciej Januchowski)