Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Podczas ostatniej sesji rady miejskiej w Chodzieży radni zapoznali się ze stanem oświaty

Zdjęcie aktualności Podczas ostatniej sesji rady miejskiej w Chodzieży radni zapoznali się ze stanem oświaty fot. WRFM

Podczas ostatniej sesji rady miejskiej w Chodzieży radni zapoznali się ze stanem oświaty. Zaaprobowali uchwałę o współpracy z organizacjami pozarządowymi natomiast do aktualnej budżetowej wprowadzili zmiany. Decyzją rajców z własnych dochodów miasto pokryje część kosztów gospodarowania komunalnych odpadów. To nic nowego, gdyż wcześniej podejmowano już takie decyzje.


Ponadto w imieniu Krajowej Rady Polskiego Związku Działkowców medal czterdziestolecia wręczono burmistrzowi Jackowi Gurszowi. Do rąk przewodniczącej rady Mirosławy Kutnik trafiły podziękowania za owocną współpracę z działkowcami.


W Budzyniu natomiast uchwalono nazwy nowych ulic. Są to: Rolna, Wyszyńska, Górki, Wrzosowa, Drążki oraz Rogozińska. Burmistrz Marcin Sokołowski wyjaśnił na łamach lokalnych mediów, że chodzi o te ulice, które do chwili otrzymania praw miejskich pomimo przeprowadzonych konsultacji nie zostały nazwane.
Budzyńscy radni uchwalili nowe opłaty za wywóz odpadów komunalnych. Od stycznia stawka wynosi 32 złote od mieszkańca, który segreguje śmieci. Kto tego nie robi zapłaci 64 złote. Obowiązuje zniżka za samodzielne gromadzenie bioodpadów. Wynosi trzy złote.


Tegoroczny koszt zagospodarowania gminnych odpadów to niespełna dwa miliony. Do tej kwoty budżet dokłada 450 tysięcy między innymi z powodu niewywiązywania się mieszkańców z obowiązku płatności.

(Cezary Kucharski)