Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Podpisano umowę na remont i rozbudowę wągrowieckiej oczyszczalni ścieków

Zdjęcie aktualności Podpisano umowę na remont i rozbudowę wągrowieckiej oczyszczalni ścieków fot. Cezary Kucharski

Podpisano umowę na remont i rozbudowę wągrowieckiej oczyszczalni ścieków. To część projektu o nazwie „Rozbudowa, modernizacja oczyszczalni ścieków w Wągrowcu”. Jedną z największych inwestycji w skali Unii Europejskiej, a na pewno największą w Wągrowcu podpisali Kazimierz Mroczek wiceprezes zarządu częstochowskiego Przedsiębiorstwa Budownictwa i Instalacji ABT. W imieniu Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji uczynił to prezes Leszek Starzyński jako inwestor. Zakończenie tego etapu robót przewidziano pod koniec przyszłego roku. Całość powinna być ukończona w 2023.


Zadanie ma wartość kosztorysową około 55 milionów złotych. Z tej kwoty ponad czterdzieści to bezzwrotna dotacja od Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Całkowita wartość inwestycji oscyluje wokół 77 milionów.


Inżynierem kontraktu jest Arkadiusz Rojewski, który reprezentuje firmę ENVI z siedzibą w Brzegu. W pracach nad tworzeniem projektu uczestniczyli dyrektor techniczny wągrowieckiego przedsiębiorstwa Ewa Pidde oraz kierownik oczyszczalni Maciej Wehr.


Zakres robót przedstawia Jarosław Kapałczyński kierownik jednostki realizującej projekt.Trwa postępowanie przetargowe dotyczące drugiej części projektu, czyli przebudowy centralnej przepompowni przy ulicy Klasztornej i remont kolektorów tłocznych.

(Cezary Kucharski)