Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Podpisano umowy niezbędne do realizacji grantowego projektu pod nazwą „Inwestujemy w dziedzictwo historyczne i kulturowe Krajny Złotowskiej".

Zdjęcie aktualności Podpisano umowy niezbędne do realizacji grantowego projektu pod nazwą „Inwestujemy w dziedzictwo historyczne i kulturowe Krajny Złotowskiej fot. WRFM

Podczas spotkania w auli złotowskiego starostwa podpisano umowy niezbędne do realizacji grantowego projektu pod nazwą „Inwestujemy w dziedzictwo historyczne i kulturowe Krajny Złotowskiej".


Pierwszą sygnowali przedstawiciele Stowarzyszenia dla Rozwoju Starej Wiśniewki i Okolic „Gromada”. Otrzymają ponad jedenaście tysięcy złotych między innymi na zwiększenie liczby osób korzystających z lokalnych zasobów historycznych, przyrodniczych, czy też kulturowych. Działania podejmowane będą pod hasłem „Ocalmy od zapomnienia - album".


Prawie 25 tysięcy złotych dostanie Stowarzyszenie Miłośników Kultywowania Tradycji Wsi Krajeńskiej na szerzenie dziedzictwa kulturowego regionu w przekazie dla młodych ludzi. Celem jest również jego uatrakcyjnienie. Hasło zadania to „Mini skansen-zagroda krajeńska, czyli jak ocalić od zapomnienia tradycję wsi krajeńskiej".


Stowarzyszenie z Tarnówki planuje przygotować widowisko zatytułowane „Spektakl na krajeńskim weselu”. W efekcie oferta kulturalna Gminnej Biblioteki Publicznej i Ośrodka Kultury będzie dużo atrakcyjniejsza. W tym przypadku grant wynosi niespełna 18 tysięcy złotych.

(Cezary Kucharski)