Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Policja ostrzega: uczulajmy dzieci na niebezpieczeństwo, jakie niesie ze sobą zabawa na zamarzniętych akwenach wodnych.

Zdjęcie aktualności Policja ostrzega: uczulajmy dzieci na niebezpieczeństwo, jakie niesie ze sobą zabawa na zamarzniętych akwenach wodnych. fot. WRFM

W ciągu ostatnich dni temperatury sprzyjały wchodzeniu na lód, co zachęcało rownież wędkarzy do łowienia ryb spod lodu. Zamarznięte stawy, jeziora i rzeki zawsze niosą za sobą niebezpieczeństwo. Lekkomyślność dorosłych oraz pozostawianie bez opieki dzieci, zbiera co roku śmiertelne żniwo. Od początku roku policja odnotowała 4 przypadki utonięcia osób w wyniku załamania się lodu. W powiecie wągrowieckim,w ubiegłym tygodniu, czworo dzieci biegało po tafli jeziora Łęgowskiego. Po nawolywaniu dzieci zeszły z lodu i uciekły.

Policja ostrzega: kontrolujmy, gdzie bawią się nasze dzieci. O tym co robić, jeśli pod kimś załamie się lód mówi rzecznik prasowy KPP Wągrowiec, Dominik Zieliński.

Po wyciągnięciu osoby poszkodowanej z wody należy okryć ją czymś ciepłym (płaszczem, kurtką) i jak najszybciej przetransportować do zamkniętego, ciepłego pomieszczenia, aby zapobiec dalszej utracie ciepła. Pamiętajmy, że nie wolno poszkodowanego polewać ciepłą wodą, ponieważ może to spowodować u niego szok termiczny. Jeśli sami nie mamy możliwości udzielić poszkodowanemu pomocy, natychmiast poinformujmy o wypadku najbliższą jednostkę Policji lub Straży Pożarnej. Osobę poszkodowaną powinien także obejrzeć lekarz.

(Alicja Tylkowska)