Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Policjanci kontrolowali prędkość na drogach. Nie wszyscy przestrzegali ograniczeń

Zdjęcie aktualności Policjanci kontrolowali prędkość na drogach. Nie wszyscy przestrzegali ograniczeń fot. WRFM

W czwartek na drogach całego kraju odbyła się akcja pn. „Kaskadowy pomiar prędkości”. Były to działania kontrolno-prewencyjne nakierowane głównie na wykroczenia związane z przekroczeniem dozwolonej prędkości. Działania miały charakter prewencyjno-kontrolny. Szczególnym nadzorem objęte zostały te miejsca, gdzie najczęściej dochodzi do zdarzeń drogowych, których przyczyną jest nadmierna prędkość.

Funkcjonariusze mogileńskiej drogówki podczas akcji skontrolowali 24 kierujących, ujawniając 20 wykroczeń związanych z przekroczeniem dozwolonej prędkości. Niestety nie obyło się bez rażących naruszeń przepisów ruchu drogowego. W miejscowości Stodólno policjanci zatrzymali do kontroli 19-letniego kierowcę mercedesa spintera, który w terenie zabudowanym przy ograniczeniu do 40 km/h pędził z prędkością 93 km/h. Zgodnie z obowiązującymi przepisami mieszkaniec powiatu pabianickiego stracił prawo jazdy na 3 miesiące.

W powiecie wągrowieckim posterunki kaskadowe były ulokowane na drogach wojewódzkich 190 i 241, w miejscowościach Miłosławice, Mieścisko, Krosno i Brzezno Stare. Tam policjanci ujawnili 4 kierujących, którzy w obszarze zabudowanym jechali przekraczając 100 km/h. Niechlubny rekord należy do 61-letniego kierowcy z Żakowa w powiecie kartuskim, który poruszał się Suzuki Swift z prędkością 116 km/h. 

(Alicja Tylkowska)