Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Policjanci z regionu podsumowują akcję "Znicz 2019"

Zdjęcie aktualności Policjanci z regionu podsumowują akcję fot. x-news

Od czwartku do niedzieli trwała policyjna akcja „Znicz” związana z obchodami Święta Zmarłych. Bezpieczeństwa na drogach pilnowało 6,5 tysiąca policjantów wspieranych przez wojsko i straże miejskie. Z policyjnych statystyk wynika, że w ciągu pierwszych trzech dni trwania akcji doszło do 200 wypadków. Zginęło 16 osób, a 259 zostało rannych. Policjanci poza kierowaniem ruchem w okolicach cmentarzy sprawdzali również stan techniczny i wyposażenie pojazdów, a przede wszystkim trzeźwość kierowców.

W powiecie wągrowieckim było bezpiecznie. Jak informuje nas Dominik Zieliński nie było poważnych wypadków. Podobnie było na terenie powiatu mogileńskiego. O szczegółach mówi Tomasz Bartecki z policji w Mogilnie.

Również bez groźnych wypadków drogowych akcję „Znicz” podsumowuje nakielska policja. O szczegółach mówi Zofia Wrzeszcz.

Na terenie powiatu żnińskiego doszło do jednego wypadku. W Cotoniu na drodze krajowej nr 5 samochód osobowy zderzył się czołowo z busem. Z informacje jakie zebrali nasi reporterzy wynika, że kierowca samochodu osobowego próbował wyprzedzić trzy samochody, nie zachował wystarczającej ostrożności i zderzył się z busem. W wyniku wypadku jedna osoba straciła życie, a druga została ranna. Ponadto zatrzymano 2 pijanych kierowców i jednego rowerzystę. Policjanci odnotowali 6 kolizji.

(Maciej Januchowski)