Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Policjanci z Wągrowca uratowali życie dziecka

Zdjęcie aktualności Policjanci z Wągrowca uratowali życie dziecka fot. KPP Wągrowiec

Kryminalni z Wągrowca uratowali życie dziecku. To już kolejne zdarzenie, w którym brali udział mundurowi z Jakubowego Grodu. Kilkanaście dni temu mówiliśmy o historii z 16 miesięcznym dzieckiem z Gołańczy. Tym razem kryminalni, patrolujący ulice miasta zauważyli stojące na alei Jana Pawła II auto. Wokół niego chodziła kobieta z telefonem i mężczyznę z małym dzieckiem na rękach. Zatrzymali radiowóz i kiedy podeszli półtoraroczne dziecko omdlało. Od matki dowiedzieli się, że podczas jazdy dziecko się zaczęło dławić i rozmawia z dyspozytorem numeru 112.

- Dziecko było rozpalone, jego ciało lejące, jakby utracił przytomność. Policjant chwycił dziecko i momentalnie podjął decyzję, aby zabrać malca do szpitala. Zabrał dziecko do radiowozu i wraz z ojcem na sygnale ruszyli w stronę szpitala. Już od początku policjant nie mógł wyczuć oddechu u chłopca, próba udrożnienia dróg oddechowych była utrudniona występującym szczękościskiem – relacjonują wągrowieccy policjanci.

Funkcjonariusz prowadził akcję reanimacyjną powodując uciski na tyle, na ile pozwalały warunki podczas jazdy na tylnej kanapie nieoznakowanego radiowozu. Na rondzie obok szpitala malec odkaszlnął i jakby złapał oddech. Po chwili policjanci byli już z dzieckiem na Oddziale Ratunkowym, gdzie przekazali je pod opiekę medyków.

(opr. M. Januchowski)