Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Pomysły zgłoszone do Wągrowieckiego Budżetu Obywatelskiego już po weryfikacji i losowaniu numerów do głosowania

Zdjęcie aktualności Pomysły zgłoszone do Wągrowieckiego Budżetu Obywatelskiego już po weryfikacji i losowaniu numerów do głosowania fot. UM Wągrowiec

Komisja weryfikująca przyszłoroczne projekty do ewentualnej realizacji w ramach budżetu obywatelskiego miasta Wągrowca zaakceptowała dziewięć z nadesłanych aplikacji. W środę na Rynku odbyło się losowanie numerów z jakimi trafią pod głosowanie mieszkańców. Zwycięską aplikację poznamy 25 września.

Mówił burmistrz Wągrowca, Jarosław Berendt.


Najbardziej kosztowny, ponieważ warty ćwierć miliona złotych pomysł, to budowa ścianki wspinaczkowej dla dzieci, młodzieży i dorosłych na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji. Około pięć tysięcy mniej wydadzą samorządowcy gdyby powstał Skatepark w Parku 600 lecia. Modernizacja placu zabaw przy ulicy Moniuszki to wydatek rzędu 230 tysięcy. Wśród projektów powyżej stu tysięcy złotych są jeszcze monitoring promenady Jeziora Durowskiego od zejścia w pobliżu hotelu Pietrak do wyjścia obok ronda przy ulicy Bartodziejskiej oraz budowa strzelnicy pneumatycznej w ośrodku rekreacji.


W grupie tańszych aplikacji znajdują się doposażenie siłowni wewnętrznej w hali ośrodka sportu, wyjazd edukacyjny seniorów do obserwatorium astronomicznego w Niedźwiadach, zakup i montaż minimum piętnastu czujników do pomiaru jakości powietrza na terenie miasta oraz wybieg dla psów w Parku 600 - lecia wzorowany na poznańskim Lasku Marcelińskim.


Głosowanie potrwa od 3 do 21 września poprzez platformę konsultacyjną. Osoby bez dostępu do komputera mogą zagłosować na stanowisku w Miejskiej Bibliotece Publicznej przy ulicy Średniej od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30 – 17.00, w soboty od dziewiątej do trzynastej lub 3 września na Placu Wrzosowym podczas spotkania burmistrza z mieszkańcami.

Taka będzie kolejność projektów na liście do głosowania:
Projekt nr 1: Monitoring Promenady Jeziora Durowskiego
Projekt nr 2: Zakup i montaż czujników do pomiaru jakości powietrza
Projekt nr 3: Budowa Skateparku w Parku 600-lecia
Projekt nr 4: Wybieg dla psów w Parku 600-lecia
Projekt nr 5: Budowa strzelnicy pneumatycznej na terenie OSiR w Wągrowcu
Projekt nr 6: Doposażenie siłowni wewnętrznej w hali OSiR w Wągrowcu
Projekt nr 7: Modernizacja placu zabaw przy ulicy Moniuszki
Projekt nr 8: Wyjazd edukacyjno – krajoznawczy seniorów do obserwatorium astronomicznego w Niedźwiadach koło Szubina
Projekt nr 9: Budowa ścianki wspinaczkowej dla dzieci, młodzieży i dorosłych na terenie OSiR w Wągrowcu

(Cezary Kucharski)