Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Ponad 30 milionów złotych trafiło w ramach tarczy antykryzysowej do przedsiębiorców z powiatu wągrowieckiego

Zdjęcie aktualności Ponad 30 milionów złotych trafiło w ramach tarczy antykryzysowej do przedsiębiorców z powiatu wągrowieckiego fot. WRFM

Ponad 30 milionów złotych, w ramach tzw. tarczy antykryzysowej i branżowej trafiło do przedsiębiorców za pośrednictwem wągrowieckiego Powiatowego Urzędu Pracy. Pieniądze te trafiały w okresie od 1 kwietnia 2020 do 31 marca tego roku. Trzonem wspomnianego wsparcia były pożyczki jednorazowe, niskooprocentowane - przekazano tu prawie 16,5 miliona złotych.

O tym, jak wyglądały kolejne formy wsparcia mówi Sławomir Maciaszek, kierownik Centrum Aktywizacji Zawodowej w Powiatowym Urzędzie Pracy w Wągrowcu.

Nabory wniosków na wszystkie formy wsparcia w ramach Tarcz trwają w systemie ciągłym do 31 maja w przypadku dotacji branżowych (tylko drogą elektroniczną poprzez platformę praca.gov.pl) i do 10 czerwca wszystkie pozostałe formy tarczy antykryzysowej.

W miniony piątek opublikowane zostało rozporządzenie Rady Ministrów zmieniające poprzednie rozporządzenie w sprawie wsparcia uczestników obrotu gospodarczego poszkodowanych wskutek pandemii COVID-19 (tzw. Tarcza Antykryzysowa 9.0). Nowelizacja ta przewiduje do stosowania cztery instrumenty pomocy: zwolnienie ze składek ZUS za określone miesiące, dopłatę 2 tys. zł do wynagrodzeń pracowników, świadczenie postojowe dla osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą oraz dotację na pokrycie bieżących kosztów prowadzenia działalności do 5 tys. zł dla mikro- i małych przedsiębiorców, w zależności od kodu PKD, którym oznaczony jest rodzaj przeważającej działalności gospodarczej.

(Alicja Tylkowska)