Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Poszkodowani przez orkan Dudley mogą liczyć na wsparcie. Nawet do 200 tysięcy złotych

Zdjęcie aktualności Poszkodowani przez orkan Dudley mogą liczyć na wsparcie. Nawet do 200 tysięcy złotych fot. Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Pleszewie

W związku z sytuacją związaną z przejściem orkanu Dudley w Wielkopolsce wojewoda wielkopolski Michał Zieliński udał się do samorządów, które w znacznym stopniu zostały poszkodowane w wyniku silnego wiatru.

- Orkan Dudley poczynił w Wielkopolsce olbrzymie zniszczenia. Służby cały czas pracują, ponieważ pogoda nie jest jeszcze niestety na tyle łaskawa, żeby być spokojnym – mówił w czwartek wojewoda.

Michał Zieliński przedstawił także formy pomocy, na którą mogą liczyć samorządy w obliczu walki z żywiołem. Pierwsza forma to pomoc doraźna wysokości 6 tysięcy złotych, które można otrzymać bardzo szybko. To tylko kwestia złożenia wniosku przez mieszkańca, szybka ocena przez gminę, która przekazuje wniosek do wojewody. Druga forma pomocy jest skierowana do osób, które w skutek wichury mają uszkodzone domy, mieszkania lub też budynki gospodarcze. W tym przypadku można liczyć na dużo większe dofinansowanie w wysokości do 200 tys. zł. Przez gminę musi być powołana specjalna komisja, która ocenia straty dla budynków mieszkalnych.

(opr. M. Januchowski)