Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Powiat wągrowiecki otrzyma z Funduszu Dróg Samorządowych około czterech milionów złotych

Zdjęcie aktualności Powiat wągrowiecki otrzyma z Funduszu Dróg Samorządowych około czterech milionów złotych fot. WRFM

Powiat wągrowiecki otrzyma z Funduszu Dróg Samorządowych około czterech milionów złotych. Przebudowa ulicy Antoniewskiej w Skokach planowana jest od bardzo dawna i wreszcie starania samorządowców zakończyły się sukcesem. Jest to kontynuowane zadanie wieloletnie z wcześniejszego naboru.


Do powiatowego budżetu decyzją wojewody wielkopolskiego wpłynie 50 procent wartości projektu, który wstępnie wyceniono na niewiele ponad osiem milionów. Oczywiście starostwo pokryje drugą część wydatków. W przypadku oszczędności urząd wojewódzki dopuszcza możliwość zwiększenia dofinansowania.


Mówił starosta wągrowiecki, Tomasz Kranc.


Ulicę Antoniewską czeka całościowy remont na odcinku od Rakojedzkiej do mostu na Małej Wełnie. Na znacznej długości nie ma nawet chodników.


Burmistrz Skoków Tadeusz Kłos zapewnia, że miasto jest gotowe na przyłączenie się do realizacji tej istotnej dla mieszkańców inwestycji. Na łamach portalu „wągrowiecnaszemiasto” dodał, że mówi szczególnie o zadaniach będących w zakresie gminnych obowiązków. Do nich należy budowa tak zwanej deszczówki, czyli odprowadzenia wód opadowych. Włodarz nie składał jednak konkretnych ofert. Na nie trzeba poczekać do wnikliwej analizy kosztorysu.

(Cezary Kucharski)