Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Powiat wągrowiecki z dofinansowaniem na stworzenie miejsca relaksu przy DPS-ie w Srebrnej Górze

Zdjęcie aktualności Powiat wągrowiecki z dofinansowaniem na stworzenie miejsca relaksu przy DPS-ie w Srebrnej Górze fot. Starostwo Powiatowe w Wągrowcu

W Starostwie Powiatowym w Wągrowcu podpisana została umowa pomiędzy Województwem Wielkopolskim a Powiatem Wągrowieckim na dofinansowanie zadania pn.: „Miejsce wytchnienia i odpoczynku dla mieszkańców domu pomocy społecznej i ich rodzin w otoczeniu przyrody”. Zadanie to realizowane będzie w Srebrnej Górze w ramach programu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego „Błękitno – zielone inicjatywy dla Wielkopolski”.

Umowę podpisali Jacek Bogusławki, Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego oraz Tomasz Kranc Starosta Wągrowiecki. Była to druga w Wielkopolsce umowa podpisana w ramach tego programu.

Całkowita wartość projektu to 10 tys. zł. z czego dofinansowanie wyniesie 8 tys. zł. W ramach projektu powstanie przyjazne miejsce odpoczynku w parku Domu Pomocy Społecznej.  Dokonane zostaną nasadzenia 170 sztuk krzewów i roślin ozdobnych oraz zamontowany będzie system nawadniania. Przedsięwzięcie zrealizowane zostanie do końca października.

(Starostwo Powiatowe w Wągrowcu)