Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Powiat wągrowiecki zyskał ponad 356 tysięcy złotych na walkę z pandemią koronawirusa

Zdjęcie aktualności Powiat wągrowiecki zyskał ponad 356 tysięcy złotych na walkę z pandemią koronawirusa fot. WRFM

Powiat wągrowiecki zyskał ponad 356 tysięcy złotych na walkę z pandemią koronawirusa. Dziesięć procent, czyli około 40 tysięcy to wkład własny samorządu.
Jest to grant, który będzie przeznaczony na wsparcie jednostek pomocy społecznej, zastępczej pieczy oraz ponowną integrację osób niepełnosprawnych. Trafi do wągrowieckiej Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej, Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, rodzin zastępczych zawodowych oraz prowadzących rodzinne domy dziecka, Ośrodka Interwencji Kryzysowej, Powiatowego Zespołu do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności, a także Warsztatów Terapii Zajęciowej w Wągrowcu i Gołańczy.


Pieniądze przekazane zostaną w formie dopłat do wynagrodzenia dla osób zatrudnionych na pełen etat i tych nieetatowych. Otrzymają je pracownicy wykonujący obowiązki od czerwca do listopada w bezpośrednim kontakcie z osobami korzystającymi z pomocy społecznej.


Ponadto osoby zatrudnione w centrum pomocy rodzinie zostaną wyposażeni w indywidualne środki ochrony oraz niezbędny sprzęt służący do walki z Covid-19. Przewidziane są pieniądze na psychologiczne wsparcie dla pracowników powiatowych i gminnych jednostek organizacyjnych związanych bezpośrednio z udzielaniem pomocy niepełnosprawnym i opieką społeczną.

(Cezary Kucharski)