Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Powiatowy Urząd Pracy w Wągrowcu pozyskał 20 milionów złotych na pomoc dla przedsiębiorców

Zdjęcie aktualności Powiatowy Urząd Pracy w Wągrowcu pozyskał 20 milionów złotych na pomoc dla przedsiębiorców fot. WRFM

Powiatowy Urząd Pracy w Wągrowcu pozyskał 20 mln zł ze środków Funduszu Pracy w ramach tarczy antykryzysowej.  Pomoc przedsiębiorcom, którzy w związku z pandemią koronawirusa tracą dochody ma być realizowana na kilka sposobów.

Pierwszy to pożyczki dla mikroprzedsiębiorców zatrudniających od 1 do 9 pracowników w wysokości do 5 tys.zł, z możliwością umorzenia. Kolejnym jest dofinansowanie przedsiębiorcy części kosztów wynagrodzeń pracowników oraz należnych od tych wynagrodzeń składek na ubezpieczenia społeczne; uzależnione od poziomu spadku obrotów: co najmniej 30% - do 1300 zł miesięcznie, co najmniej 50% - do 1820 zł miesięcznie, co najmniej 80% - do 2340 zł miesięcznie na 1 pracownika. Dofinansowanie jest przyznawane na okres 3 miesięcy, pod warunkiem utrzymania zatrudnienia przez okres dofinansowania i 3 miesięcy po tym okresie, pod rygorem zwrotu wypłaconych środków. Trzeci wariant to dofinansowanie organizacji pozarządowej lub podmiotowi pożytku publicznego części kosztów wynagrodzeń pracowników oraz należnych od tych wynagrodzeń składek na ubezpieczenia społeczne. Ostatnią formą pomocy jest dofinansowanie przedsiębiorcy niezatrudniającemu pracowników części kosztów prowadzenia działalności gospodarczej; uzależnione od poziomu spadku obrotów. Wysokość dofinansowania jest taka sama, jak w przypadku firm zatrudniających od jednego do dziewięciu pracowników.

(Maciej Januchowski)