Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Powstała „Mapa drogowa zmian w wielkopolskiej edukacji”. Ma pomóc szkołom być bardziej demokratycznymi

Zdjęcie aktualności Powstała „Mapa drogowa zmian w wielkopolskiej edukacji”. Ma pomóc szkołom być bardziej demokratycznymi fot. Maciej Januchowski

Powstała „Mapa drogowa zmian w wielkopolskiej edukacji”. Mapa wypracowana została podczas Okrągłego Stołu wokół Wielkopolskiej Edukacji,który odbył się 5 grudnia ubiegłego roku, w którego obradach wzięło udział ponad 80 osób z ramienia samorządów uczniowskich, nauczycieli i nauczycielek, dyrekcji szkół, organizacji społeczeństwa obywatelskiego i rad rodziców.

Mówił Kacper Nowicki, prezes Fundacji Varia Posnania.

Jak zaznaczył Nowicki w rozmowach z młodzieżą najczęściej pojawia się brak pieniędzy na działania oraz brak wysłuchania ich potrzeb.

Partnerem,który wspiera „Mapę drogową zmian w wielkopolskiej edukacji” jest Samorząd Województwa Wielkopolskiego. Zdaniem Pauliny Stochniałek, Członkini Zarządu województwa to potrzebne działanie, ale zmianę należy rozpocząć od nauczycieli.

Mapę drogową w formie elektronicznej znaleźć można na stronie internetowej Fundacji Varia Posnania. Dokument zostanie wysłany do wszystkich szkół w Wielkopolsce. Jego twórcy zachęcają też inne województwa do rozpowszechnienia i wdrożenia mapy.

(Maciej Januchowski)