Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Pożar domu jednorodzinnego w gminie Skoki. Cały budynek stał w ogniu

Zdjęcie aktualności Pożar domu jednorodzinnego w gminie Skoki. Cały budynek stał w ogniu fot. archiwum KP PSP Wągrowiec oraz OSP Skoki

We wtorek wieczorem doszło do pożaru domu jednorodzinnego w Kakulinie w gminie Skoki. Na miejscu pracowało 10 zastępów straży pożarnej. Kiedy ogniomistrzowie przyjechali na miejsce cały budynek był objęty pożarem. Domowników nie było w środku.

- Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu trzech prądów wody w natarciu na palący się budynek, a także w celu poprawy prowadzonych działań gaśniczych strażacy przygotowali oświetlenie terenu działań.  - poinformował Piotr Kaczmarek, rzecznik wągrowieckich strażaków.

Udało się wynieść z budynku część rzeczy osobistych osób mieszkających w płonącym domu. Strażacy musieli również wynieść i schłodzić dwie butle z gazem. Dalsze działania polegały na przelewaniu zawalonej konstrukcji dachu, stropu oraz pomieszczeń. Całość pogorzeliska została kilkukrotnie sprawdzona kamerą termowizyjną w celu wykluczenia ewentualnych zarzewi ognia. Na miejscu obecny był przedstawiciel Zarządzania Kryzysowego i Pomocy Społecznej z Gminy Skoki. Pogorzelcom zapewniono tymczasowe schronienie.

(Maciej Januchowski)