Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Pożar domu jednorodzinnego w Niemczynie

Zdjęcie aktualności Pożar domu jednorodzinnego w Niemczynie fot. nadesłane

W Niemczynie (gmina Damasławek) doszło do pożaru domu jednorodzinnego. Budynek cały jest w ogniu. W tej chwili trwa akcja gaśnicza. 

Na miejscu pracuje 6 zastępów straży pożarnej. Obecne są też inne służby: policja, energetyka, zespół ratownictwa medycznego. Ze wstępnych informacji wynika, że wszyscy mieszkańcy opuścili dom. Jednej osobie udzielono pomocy medycznej, gdyż źle się poczuła. 

Na miejscu pożaru jest już wójt Damasławka Cyprian Wieczorek. Poszkodowanej rodzinie zaoferowana będzie pomoc finansowa z Ośrodka Pomocy Społecznej. 

- Osobiście udałem się na miejsce pożaru, żeby rozpoznać aktualną sytuację. Rozmawiałem z poszkodowaną rodziną. Zaproponowaliśmy pomoc doraźną oraz mieszkanie zastępcze na najbliższe dni. Poszkodowani nie skorzystali z propozycji i postanowili najbliższe dni spędzić z rodziną i sąsiadami. Jesteśmy w stałym kontakcie. Jutro udzielimy pierwszej pomocy finansowej z Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. Inspektor nadzoru budowlanego wydał zakaz użytkowania nieruchomości. Nad sytuacją czuwa cały czas pracownik zajmujący się zarządzaniem kryzysowy, który będzie przebywał na miejscu aż do zakończenia akcji ratownicze gasniczej. - poinformował nas wójt Cyprian Wieczorek. 

(Maciej Januchowski)