Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Poznań i Wągrowiec zamykają szkoły na dwa tygodnie

Zdjęcie aktualności Poznań i Wągrowiec zamykają szkoły na dwa tygodnie fot. WRFM

Prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak zaleca dyrektorom szkół zamknięcie placówek na dwa tygodnie. Zalecenie dotyczy żłobków, przedszkoli, szkół podstawowych, a także miejskich instytucji takich jak pływalnie i baseny. Choć dzieci nie są w grupie ryzyka jeżeli chodzi o koronawirusa, to mogą być nosicielami wirusa. 

Również władze Wągrowca zdecydowały się na taki krok. Jak informuje nas burmistrz Jarosław Berendt szkoły, placówki kultury i aquapark zostaną od jutra (11marca) zamknięte na dwa tygodnie. 

Wobec ryzyka rozprzestrzeniania się epidemii koronawirusa SARS-COV-2 wywołującego chorobę COVID-19 – po naradzie z kierownictwem Urzędu Miejskiego – burmistrz Jarosław Berendt postanowił wydać rekomendację zamknięcia na 14 dni podległych mu publicznych placówek oświatowych, kulturalnych i sportowych. Dotyczy ona Żłobka Miejskiego nr 1, wszystkich publicznych przedszkoli oraz szkół podstawowych, a także Miejskiego Ośrodka Kultury, Miejskiej Biblioteki Publicznej, Muzeum Regionalnego, Ośrodka Sportu i Rekreacji, Aquaparku, Dziennego Domu Seniora, Miejskiego Ośrodka Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Stosowne decyzje podejmą dyrektorzy i kierownicy poszczególnych placówek.

Pozostałe jednostki organizacyjne miasta będą funkcjonować na razie bez zmian. W przypadku pytań prosimy kontaktować się z pracownikiem Urzędu Miejskiego w Wągrowcu pod nr tel. 603 203 366. - podał w komunikacie Urząd Miejski w Wągrowcu.

Z kolei Gniezno, jak i inne samorządy w regionie na razie wstrzymują się z takimi decyzjami. 

(Maciej Januchowski)