Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Poznański Szpital Kliniczny prowadzi projekt skierowany do dzieci i młodzieży z mózgowym porażeniem dziecięcym

Zdjęcie aktualności Poznański Szpital Kliniczny prowadzi projekt skierowany do dzieci i młodzieży  z mózgowym porażeniem dziecięcym fot. orsk.pl

Kolejny projekt zdrowotny realizowany jest na terenie regionu. Tym razem dotyczy on osób z porażeniem mózgowym, a nosi nazwę: "Upowszechnienie technologicznie wspomaganej diagnostyki funkcjonalnej i rehabilitacji dzieci i młodych dorosłych z mózgowym porażeniem dziecięcym w województwie wielkopolskim." Projekt ten realizuje Ortopedyczno-Rehabilitacyjny Szpital Kliniczny im. Wiktora Degi Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, a głównym jego celem jest poprawa jakości chodu dzieci i młodych dorosłych z mózgowym porażeniem dziecięcym poprzez zwiększenie dostępności do nowoczesnych metod diagnostyki i rehabilitacji.

Mówiła Joanna Kugler, sekretarka projektu MPD.

Rehabilitacja jest realizowana w cyklach po 10 dni roboczych. Dla uczestników i ich opiekunów, którzy zamieszkują ponad 30 km od szpitala, gwarantowany jest nocleg w hotelu wraz z transportem. W programie moga brać udział dzieci i młode osoby dorosłe, także narodowości ukraińskiej, między 5. a 21. rokiem życia z woj. wielkopolskiego, u których zdiagnozowano mózgowe porażenie dziecięce.

Wszelkie informacje dostępne są na stronie: orsk.pl. Projekt dofinansowany jest z Europejskiego Funduszu Społecznego - udział w nim jest bezpłatny.

(Alicja Tylkowska)