Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Problemy ze szczepieniami przeciwko Covid-19 w Chodzieży i Obornikach

Zdjęcie aktualności Problemy ze szczepieniami przeciwko Covid-19 w Chodzieży i Obornikach fot. WRFM

Podczas prowadzonej w trybie online sesji rady powiatu chodzieskiego doszło do zmiany na stanowisku skarbnika. Na emeryturę odeszła Dorota Pierzchlewicz i przyjęła podziękowania za pracę od starosty Mirosława Juraszka i przewodniczącego rady Waldemara Straczyckiego wraz z radnymi. Jej miejsce od dnia 25 lutego zajęła Anna Ździebło. Ważne zagadnienie, czyli kwestię covidowych szczepień poruszyli radni Franciszek Wyrwa oraz Stanisław Tadej. Ten drugi sugeruje utworzenie odrębnej przychodni przez gminę Chodzież. Szczepień dokonuje się w jednej placówce dla miasta i gminy.

Do propozycji odniósł się starosta Mirosław Juraszek.

Aktualnie w powiecie trwa druga tura wyszczepiania nauczycieli. Czyni to szpital powiatowy. Zdaniem rajców daje się jednak zauważyć tłok na korytarzach oraz przed placówką. Określili sytuację mianem chaosu.

Włodarz chciałby rozwiązać problem szczepień nauczycielskich wyznaczonych na dzień egzaminów maturalnych tak aby nie musieli wybierać matura, czy szczepienie. Trochę inna sytuacja jest w Obornikach.

Zapytaliśmy o szczepienia wicestarostę Waldemara Cyranka.

Warto wiedzieć, że Obst Ambulans Union – Ratownictwo Medyczne dysponuje mobilnym ambulansem szczepień obsługującym między innymi gminy Damasławek, Mieścisko, Skoki oraz Wapno.

(Cezary Kucharski)