Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Projekt "Małe Miasto Wągrowiec", który odbywał się w minionym tygodniu, dobiegł do końca

Zdjęcie aktualności Projekt fot. Alicja Tylkowska

Projekt "Małe Miasto Wągrowiec", który odbywał się w minionym tygodniu, dobiegł do końca. Skierowany on był do dzieci, a jego zadaniem była głównie edukacja finansowa oraz przybliżenie uczestnikom niektórych zawodów, które mogą, w przyszłości, stać się kierunkiem w ich dalszej drodze życiowej. Dzieciaki, obok faktu, że nie uczestniczyły w zajęciach lekcyjnych, były bardzo zadowolone z programu, który, jak same stwierdziły, wiele ich nauczył.

Na zakończenie, na ręce burmistrza Jarosława Berendta, trafił symboliczny czek na kwotę 14,5 tys. złotych, który byl efektem podatków płaconych przez dzieci. Przypomnijmy, że krążącą walutą w projekcie był wągrowiecki denar. Czek jednakże wypisany był w złotówkach. Pieniądze te zostaną przeznaczone na inwestycję, o której powiedział nam Jarosław Berendt.

Po części oficjalnej, zarobione i zaoszczędzone pieniądze, dzieci mogły wydać w „Sklepie marzeń”, w którym zgromadzono atrakcyjne zabawki, co też uczyniły z ogromną przyjemnością - po raz kolejny doceniając siłę pracy i oszczędzania.

(Alicja Tylkowska)