Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Projekt „Zręczne dzieciaki” w Wągrowcu

Zdjęcie aktualności Projekt „Zręczne dzieciaki” w Wągrowcu fot. WRFM

Wągrowiec piłką ręczną stoi, więc nikogo nie zadziwi akcja przygotowana przez trenerów i działaczy Nielby przy współpracy burmistrza, nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 4 oraz pracowników Ośrodka Sportu i Rekreacji. O idei projektu mówi Marta Morawska jego koordynatorka.

Projekt pod hasłem „Zręczne dzieciaki” obejmuje cykl trzech turniejów dla uczniów klas trzecich wągrowieckich szkół podstawowych. Nie zgłosiły się dzieci z Gołańczy i Budzynia. Pierwszy Camp już się odbył w hali ośrodka sportu. Kolejny zaplanowano na przełomie stycznia i lutego przyszłego roku. Ostatnie spotkanie będzie sprawdzianem fizycznej sprawności dzieci z klas trzecich szkół podstawowych. Wybrani w obecności i za zgodą rodziców staną się kandydatami do nauki w klasach sportowych tworzonych w „Czwórce”, które muszą liczyć minimalnie 20 uczniów.

Zajęcia, które rozpoczną się w przyszłym roku poprowadzą między innymi Bartosz Świerad, czyli trener pierwszoligowej drużyny piłki ręcznej oraz Krzysztof Olszak, członek sztabu szkoleniowego i fizjoterapeuta. Nabór rusza w kwietniu.

(Cezary Kucharski)