Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie nękania zmarłego 16-letniego ucznia z Obornik

Zdjęcie aktualności Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie nękania zmarłego 16-letniego ucznia z Obornik fot. KPP Oborniki

Prokuratura Rejonowa w Obornikach zajmie się sprawą śmierci 16-letniego Filipa, ucznia Zespołu Szkół im. generała Kutrzeby. Postępowanie ma sprawdzić czy w placówce dochodziło do nękania nastolatka przez grupę rówieśników. Z informacji do jakich dotarł portal wpoznaniu.pl wynika, że grupa agresorów liczy od 4 do 8 osób. Filip nie był ich jedyną ofiarą. Wyławiali ze szkolnej społeczności cichych i spokojnych uczniów. Do nękania miało dochodzić nie tylko w szkole ale również w internecie.

Mówił prokurator Łukasz Wawrzyniak, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Poznaniu.

Przypomnijmy, że ciało 16-letniego Filipa znaleziono po dwóch dniach poszukiwań przy wieży telekomunikacyjnej w Uścikowie. Chłopak odebrał sobie życie. Była to druga próba. Podczas pierwszej, kiedy Filip chciał zeskoczyć z mostu powstrzymał go kolega z klasy. Tym razem nie znalazł się niestety nikt, kto wyciągnąłby pomocną dłoń.

Pamiętajmy, że nie ma sytuacji bez wyjścia i nikt nie pozostaje sam. Zawsze można liczyć na pomoc, choćby dzwoniąc pod numery telefonów: telefon Zaufania dla Dorosłych – 116 123, telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży – 116 111, dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka – 800 12 12 12 oraz 22 628 52 22 - czyli ogólnopolski telefon zaufania dla osób LGBT+.

(Maciej Januchowski)