Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Przebudowy ulic Krętej i Łąkowej są już zakończone. Na wniosek mieszkańców zaczęła obowiązywać nowa organizacja ruchu

Zdjęcie aktualności Przebudowy ulic Krętej i Łąkowej są już zakończone. Na wniosek mieszkańców zaczęła obowiązywać nowa organizacja ruchu fot. UM Wągrowiec

Przebudowy ulic Krętej i Łąkowej są już zakończone. Przypomnijmy, że w ramach inwestycji wykonano m.in.: odzielenie jezdni ulicy Łąkowej na dwa odcinki o różnej szerokości, podyktowane wprowadzeniem ruchu jednokierunkowego na początkowym odcinku i utrzymaniu ruchu dwukierunkowego na dalszym odcinku, wybudowanie przejścia dla pieszych przed skrzyżowaniem z ulicą Okrężną, zamianę skrzyżowania z ulicą Krętą na skrzyżowanie z ruchem okrężnym typu „mini rondo”, budowę pasa postojowego typu „kiss & ride” i nowej konstrukcji nawierzchni chodników, wymianę oświetlenia ulicznego oraz wprowadzenie oznakowania pionowego i poziomego. Przebudowa ul. Krętej dotyczyła m.in. ujednolicenia szerokości jezdni, zapewnienia prawidłowego odwodnienia drogi poprzez wykorzystanie i odbudowę istniejącego odwodnienia, wymiany konstrukcji nawierzchni jezdni i chodników i utwardzenia zjazdów do posesji. Na wniosek mieszkańców, na osiedlu, zaczęła obowiązywać nowa organizacja ruchu.

Mówiła Halina Ratajczak z Wydziału Kultury, Sportu, Turystyki i Promocji Miasta w Urzędzie Miejskim w Wągrowcu.

Oświetlenie będzie w pełni funkcjonować za ok. 2 tygodnie, a do końca miesiąca do miejskiej sieci monitoringu będą podłączone kamery wizyjne.

(Alicja Tylkowska)