Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Radni Klubu „Bliżej Ludzi” źle oceniają i odcinają się od decyzji swojego burmistrza

Zdjęcie aktualności Radni Klubu „Bliżej Ludzi” źle oceniają i odcinają się od decyzji swojego burmistrza fot. WRFM

Sześcioro radnych Rady Miejskiej w Wągrowcu, a wśród nich jej przewodniczący i szef klubu „Bliżej Ludzi” wydało wspólne oświadczenie, w którym odcinają się od decyzji i działań burmistrza Jarosława Berendta. Joanna Kramer-Neumann, Iwona Matuszak-Łosińskiej, Tomasz Mazurek, Natalia Pałczyńska, Andrzej Reis i Jakub Zadroga w opublikowanym w internecie dokumencie przywołują m.in. ruchy kadrowe. To jest zwolnienie przez burmistrza jego zastępcy Piotra Pałczyńskiego oraz dyrektorki Miejskiego Domu Kultury Natalii Kuklińskiej, a także nie wprost, nie z nazwiska zatrudnienie nowej osoby na stanowisko rzecznika Zbigniewa Reissa i powołanie Krzysztofa Czapula na pełniącego obowiązki dyrektora MDK przez rok. Radni podkreślają, że nieprzeprowadzenie konkursu na te stanowiska jest brakiem transparentności.

- W naszej ocenie ze sztandarowego hasła „Bliżej Ludzi” pan burmistrz zrobił karykaturę, zamiast kreacji i współpracy wprowadził chaos i niekompetencje – piszą radni.

Przypomnijmy, że Jarosław Berendt był kandydatem na burmistrza właśnie klubu „Bliżej Ludzi” i dzięki jego poparciu prawdopodobnie wygrał z Krzysztofem Poszwą.

Treść całego oświadczenia znajdziecie poniżej.

(Maciej Januchowski)